Kris Lee

Muzyk, kompozytor, wokalista.


Instrument wyuczony w szkołach to fortepian, ale szybko stwierdził, że fortepian ciężko wziąć na ogniska i zaczął samodzielnie uczyć się grania na gitarze. Ze względu na kontakty z różnymi muzykami - od biedy - potrafi zagrać na większości podstawowych instrumentów.


Gdy objął w posiadanie pierwszy syntezator doznał euforii, gdyż oto w domu, w dowolnej chwili mógł sobie zagrać i posłuchać jak brzmi dowolny instrument. Od tej pory stwierdził, że najlepszym uniwersalnym instrumentem jest klawiatura fortepianowa, a cała reszta to po prostu brzmienia ;)


Lubi pojedynki z kolegami grającymi na perkusji na solówki perkusyjne - grając je na syntezatorze.

Jeśli chodzi o muzykę "popularną" ogólnie preferuje: R'n'B, Soul (i odmiany), Jazz, ale na jego playlistach, można też znaleźć kawałki rockowe czy hiphopowe. Za to na pewno gardzi: techno, disco, trance, house, itp. czyli cały ten dział "muzyki" związany z monotonnym rytmem i jednostajnym bujaniem się w jego tempie. Dołącza do grona rozczarowanych współczesną muzyką popularną, w której ... "nie ma melodii".

Po filmie "Gladiator" zafascynował się muzyką filmową i orkiestrową. Od tamtego czasu z pasją powoli zgłębia tajniki jej realizacji.

"Inżynier" - przy realizacji konkretnych zadań bardziej ceni w ludziach konsekwencję, umiejętność planowania, analizowania niż krótkotrwały, chwilowy "spontan". Woli poświęcić godziny na konkretne sprecyzowanie szczegółów projektu niż polegać na: "jak zaczniemy to zobaczymy jak to będzie".

Zaintrygowany genetyką i ewolucją zainteresował się bliżej pochodzeniem swoich dziadków i pradziadków. Odkrył, że genetycznie w 1/8 jest góralem, a w 1/6...indianinem - stąd nazwisko rodowe jego mamy to Sokół, a herb rodziny to Sokół, a pod nim krzyżujące się: ciupaga i ... tomahawk :)

W Teatrze AVATAR komponował muzykę do:

  • Spektakl Teatru Ognia "Marionetki"
  • "W Cieniu Chopina" (na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego)
  • Widowiska taneczno-akrobatycznego podczas uroczystości otwarcia Mistrzostw Świata w Łucznictwie
Projekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony www Legnica, Lubin, Wrocław